KONST / Litografier / Färglitografi 13396121
nr 1339 6121
Iris Lindholm
(1923-2013), Sverige
Färglitografi, Iris Lövin Lindholm, "Tvätten". Signerad, numrerad 355/385. Motivet: 34x43 cm
Iris Lindholm, svensk textilkonstnär och bildkonstnä född 1923, död 2013 .
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 3 augusti 2020
kl 20:02:01
3/8 10:15:06
Iris Lindholm
Läs mer om Iris Lindholm